IX Rowerowy Rajd Szlakiem Ewakuacji Więźniów Oświęcimskich – w 75. rocznice Marszu Śmierci

26 stycznia 2020

Klub Turystyki Kolarskiej” KOŁO”

przy Oddziale PTTK Ziemi Pszczyńskiej zaprasza na:

26.01.2020 r. (niedziela)

Marsz ewakuacyjny więźniów KL Auschwitz odbył się na 63 kilometrowej trasie z Oświęcimia do Wodzisławia Śląskiego. W mroźnym styczniu 1945 r. w Obozie KL Auschwitz zarządzono ewakuację około 56 tysięcy więźniów. Podczas marszu zginęły tysiące osób zamordowanych przez hitlerowców lub zmarłych z wycieńczenia i zimna.

Nasz rajd rowerowy organizowany jest ku pamięci wszystkich, którzy nie przeżyli tamtych tragicznych wydarzeń w styczniu 1945 roku, w kontekście przypomnienia o faktach które miały miejsce na naszym terenie w tamtym okresie.

TRASA:

• Trasę rajdu długości 71 km. wiodącą z Oświęcimia przez Brzezinkę – Harmęże – Brzeszcze- Miedźną – Pszczynę – Studzionkę – Pawłowice – Jastrzębie-Zdrój – Mszanę – Wodzisławia Śląskiego pokonujemy w zależności od kondycji uczestnika i warunków pogodowych rotacyjnie lub w całości.

• Start rajdu o godzinie 9:00 z parkingu pod Obozem Koncentracyjnym w Oświęcimiu.

• Wyjazd pierwszej grupy uczestników autobusem wraz z transportem rowerów z Pszczyny o godzinie 8:00.Kolejna grupa może dołączyć około godziny 11:00 w Pszczynie.

• Na całej trasie rajdu dostępny będzie autobus oraz transport rowerów i każdy uczestnik w razie potrzeby może do niego wsiąść i przetransportować rower.

• Powrót z Wodzisławia Śląskiego po godzinie 16:00 autobusem wraz z transportem rowerów.

Uczestnicy będą mieli zapewniony jeden ciepły posiłek oraz napoje na trasie rajdu.

Prosimy również uczestników o wpłatę symbolicznych 5 zł, w momencie zapisu, przelewem lub gotówką w Biurze PTTK.

Komandorem Rajdu będzie Kol. Ludwik Urbańczyk tel. 606 518 930

Zapisy do 22.01.2020 r. w biurze PTTK ul. Rynek 15 tel. 32/449 11 23

Ubezpieczenie we własnym zakresie (członkowie PTTK są ubezpieczeni z racji opłaconej składki).Organizator nie bierze żadnej odpowiedzialności za wypadki powstałe w czasie rajdu oraz za szkody wynikłe w stosunku do uczestników rajdu i osób trzecich. Zapisując się na wycieczkę uczestnik oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w imprezie oraz, że zapoznał się z programem imprezy, warunkami uczestnictwa i akceptuje je własnoręcznym podpisem. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany trasy bądź odwołania wycieczki. Wycieczka nie ma charakteru komercyjnego i odbywa się na zasadzie samoorganizacji osób w niej uczestniczących, którą koordynuje Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej.

26 stycznia 2020