Poznajemy okolice Pszczyny – PRZEWODNIK CZEKA

23 czerwca 2019

Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej wraz z Klubem Turystyki Kolarskiej „Koło” w dniu 23 czerwca 2019 r. zorganizowało wycieczkę rowerową :

Poznajemy okolice Pszczyny

PRZEWODNIK CZEKA

„Jezioro Paprocany i Zameczek Myśliwski w Promnicach”

Grupa rowerzystów wyruszyła z rynku pszczyńskiego. Trasą przez Jankowice, Studzienice, Kobiór dotarliśmy do Promnic do Pałacyku Myśliwskiego, gdzie mieliśmy możliwość zwiedzania całego obiektu. Dalej ścieżką rowerową wokół jeziora paprocańskiego dojechaliśmy do ośrodka rekreacyjnego, następnie przejechaliśmy na teren dawnej huty w Paprocanach i objeżdżając całe jezioro, przez Kobiór dotarliśmy do Piasku. Na skraju lasu w Piasku pod wiatą spoczynkową rozpaliliśmy ognisko z kiełbaskami. Dalej udaliśmy się w drogę powrotną do Pszczyny. Długość trasy to 40 kilometrów.

Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Muzeum Zamkowego w Pszczynie za udostępnienie do zwiedzania Pałacyku Myśliwskiego w Promnicach.

Dziękujemy Kolegom przewodnikom Jackowi Czoberowi i Marianowi Jędrysikowi za przedstawienie historii zwiedzanych obiektów oraz Koledze Stanisławowi Kozikowi za przygotowanie ogniska.

Zdjęcia:

Zdjęcia: Kol. L. Urbańczyk