Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Relacja z wycieczki: ,,Kulejące Anioły” na Czuplu i Magurce Wilkowickiej 18.11.2016

18 listopada 2016

 

,,Kulejące Anioły” na Czuplu i Magurce Wilkowickiej

Dnia 18.11.2016r., wychowankowie Świetlicy Terapeutycznej tworzący Koło PTTK Kulejące Anioły wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce górskiej.

Tym razem drużyna pociągiem pojechała do Łodygowic, aby stamtąd szlakiem czerwonym wspiąć się na Czupel, następnie niebieskim szlakiem granią przejść na Magurkę i czarnym szlakiem zejść do Wilkowice Bystra.

Jak na tę porę roku dopisywała ładna pogoda, tak, że po czasie wędrówki uczestnicy ściągali wierzchnie ubranie. Szlak był rozmoknięty, było błoto, miejscami występował śnieg.I w takich momentach bardzo przydawały się kijki. Niestety unosząca się mgła skutecznie utrudniała widoczność i okazałe widoki. Im wyżej, tym bardziej dał się odczuć zimny, przeszywający wiatr. W schronisku PTTK na Magurce posilili się ciepłą zupą i nabrali sił na dalszą drogę.

Czarnym szlakiem uczestnicy bardzo szybko znaleźli się na dole, gdzie zapadła decyzja o możliwym powrocie wcześniejszym pociągiem. I tak się zdarzyło, że pociąg uciekł z przed nosa grupie wchodzącej na peron. Wycieczka się udała, uczestnicy byli zadowoleni i pełni wrażeń. Kto wie, może zima nie będzie przeszkodą dla naszych wycieczek i w najbliższym czasie uda się nam znowu wybrać w góry.

Dziękujemy uczestnikom biorącym udział w wycieczce i opiekunom z ośrodka, a przede wszystkim rodzicom osób niepełnosprawnych za pomoc w opiece i organizacji.

Dziękujemy za cały sezon!

Opiekun Koła Wojciech Miczek

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

Szczegóły

Data:
18 listopada 2016