• To event minęło.

VIII Rowerowy Rajd Szlakiem Ewakuacji Więźniów Oświęcimskich

Styczeń 20

Klub Turystyki Kolarskiej” KOŁO” przy Oddziale PTTK Ziemi Pszczyńskiej zaprasza na:

VIII Rowerowy Rajd Szlakiem Ewakuacji Więźniów Oświęcimskich

– w 74. rocznice Marszu Śmierci

20.01.2019 r. (niedziela)

Marsz ewakuacyjny więźniów KL Auschwitz odbył się na 63 kilometrowej trasie z Oświęcimia do Wodzisławia Śląskiego. W mroźnym styczniu 1945 r. w Obozie KL Auschwitz zarządzono ewakuację około 56 tysięcy więźniów. Podczas marszu zginęły tysiące osób zamordowanych przez hitlerowców lub zmarłych z wycieńczenia i zimna.

Nasz rajd rowerowy organizowany jest ku pamięci wszystkich, którzy nie przeżyli tamtych tragicznych wydarzeń w styczniu 1945 roku, w kontekście przypomnienia o faktach które miały miejsce na naszym terenie w tamtym okresie.

TRASA:

Studzionka– Pawłowice – Jastrzębie Zdrój (trasa 20 km)

Zbiórka o godzinie 09:30 przed Hotelem PTTK ul. Bogedaina 16 w Pszczynie

• przejazd uczestników autobusem do Studzionki (zapewniamy również transport rowerów na miejsce),
  • Godzina 10:00 start z parkingu pod cmentarzem parafialnym w Studzionce i przejazd rowerami w kierunku Pawłowic,
  • ok. godziny 11:30 przyjazd do Bzia Zameckiego na cmentarz parafialny pod Pomnik Ofiar Marszu Śmierci, wyjazd w dalszą drogę do Jastrzębia Zdroju,
  • Przyjazd pod Tablicę Pamięci poświęconą 36 ofiarom marszu ewakuacyjnego w Jastrzębiu,
  • Około 13:00 planowany powrót autobusem z Jastrzębia do Pszczyny.

Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Zapisy do 17.01.2019 r. w biurze PTTK ul. Rynek 15 tel. 32/4491123

Ubezpieczenie we własnym zakresie (członkowie PTTK są ubezpieczeni z racji opłaconej składki). Organizator nie bierze żadnej odpowiedzialności za wypadki powstałe w czasie rajdu oraz za szkody wynikłe w stosunku do uczestników rajdu i osób trzecich. Zapisując się na wycieczkę uczestnik oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w imprezie oraz, że zapoznał się z programem imprezy, warunkami uczestnictwa i akceptuje je własnoręcznym podpisem. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany trasy bądź odwołania wycieczki. Wycieczka nie ma charakteru komercyjnego i odbywa się na zasadzie samoorganizacji osób w niej uczestniczących, którą koordynuje Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej.

Styczeń 20