Zapraszamy na wycieczkę turystyczno – krajoznawczą Jura Krakowsko – Częstochowska

Październik 28

Klub Turystyki Aktywnej

przy Oddziale PTTK Ziemi Pszczyńskiej

zaprasza na wycieczkę turystyczno – krajoznawczą:

Jura Krakowsko – Częstochowska

28.10.2017 (sobota)

• Siedlec – Pustynia Siedlecka
  • Zwiedzanie miejscowości Żarki – Stary Młyn – Muzeum Dawnych Rzemiosł znajdujące się na Szlaku Zabytków Techniki.
  • Żydzi lelowscy, obecność i ślady – Judaica.

Lelów maleńka wieś w województwie śląskim. To właśnie tu jest grób – Ohel Dawida Biedermana, cadyka, który pomaga Żydom osiągnąć duchowy spokój.

Możliwość skosztowania tradycyjnych dań kuchni żydowskiej typu ciulim, czulent –

serwowanych w miejscowych restauracjach.

• Mełchów – miejsce bitwy z czasów powstania styczniowego

(Św. brat Albert Chmielowski)

• Złoty Potok historia miejscowości i hodowli pstrąga

Wstępy do obiektów płatne we własnym zakresie:

Stary Mlyn N- 15 zł U- 12 zł Grupowy – 10 zł

KOSZT:

55- zł (członkowie PTTK z opłacona składką za rok 2017)

60- zł (pozostali uczestnicy)

Cena obejmuje: przejazd autokarem, opiekę przewodnika z licencją OPN, ubezpieczenie NNW

Zapisując się na wycieczkę uczestnik oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w imprezie oraz, że zapoznał się z programem imprezy, warunkami uczestnictwa i akceptuje je własnoręcznym podpisem. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany trasy bądź odwołania wycieczki .Wycieczka nie ma charakteru komercyjnego i odbywa się na zasadzie samoorganizacji osób w niej uczestniczących, którą koordynuje Koło przewodników przy Oddziale PTTK Ziemi Pszczyńskiej. Zapisanie się na wycieczkę jest jednoznaczne z wniesieniem opłaty ( do trzech dni od zapisu telefonicznego), która w przypadku rezygnacji nie będzie zwracana.

Wycieczka odbędzie się gdy grupa zgłoszonych uczestników będzie liczyła minimum 27 osób.

Zapisy do 25.10.2017 lub do wyczerpania miejsc

oraz Czober Jacek 692 005 673