|
Dnia 3 lipca 2010 r. na terenie Zapory Goczałkowickiej Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe S.A. zorganizowało uroczystość otwarcia Zbiornika Wodnego w Goczałkowicach dla ruchu żeglarskiego, połączone z corocznymi regatami przedsiębiorstw wodociągowych „Silesian Water Cluster’Sailing Cup 2010”.
Patronat nad tym wydarzeniem objął:
Pan Bogusław Śmigielski Marszałek Województwa Śląskiego
Pan Zygmunt Łukaszczyk Wojewoda Śląski
Pan Tomasz Tomczykiewicz Poseł na Sejm RP Przewodniczący Śląskiego Regionu PO.
Miłą niespodzianką było przybycie Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Pana Jerzego Buzka.
Uroczystość ta była ukoronowaniem wieloletnich starań środowiska żeglarskiego zrzeszonego w Oddziale PTTK Ziemi Pszczyńskiej. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w ideę powrotu żeglarstwa na akwen Jeziora Goczałkowickiego, a w szczególności :
- Panu Tomaszowi Tomczykiewiczowi Posłowi na Sejm z ramienia PO
- Panu Jarosławowi Kani Prezesowi Zarządu GPW SA
- Panu Mirosławowi Krauze Z-ca Dyrektora ZDW w Katowicach
- Panu Andrzejowi Siudemu Kierownikowi Zbiornika Goczałkowickiego
„Oczekiwania społeczne, którym niezmiennie towarzyszyła chęć użytkowania Zbiornika Wodnego w Goczałkowicach sprawiła, iż Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. Dołożyło wszelkich starań, aby korzystanie z tego miejsca odbywało się w sposób odpowiedzialny z zachowaniem ogromnej rozwagi, pamiętając nie tylko o przyszłych pokoleniach, ale przede wszystkim mając na uwadze dbałość o ekosystem zbiornika wodnego, który nieprzerwalnie od 55 lat towarzyszy temu miejscu.”
Z turystycznym pozdrowieniem :
Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Pszczyńskiej
ej
|