RAJD WOKÓŁ JEZIORA PAPROCAŃSKIEGO

w dniu 23.10.2022 r. zorganizowało

RAJD WOKÓŁ JEZIORA PAPROCAŃSKIEGO

Relacja

Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej oraz Klub Turystyki Kolarskiej „Koło” zorganizował w niedzielę 23 października 2022 r wycieczkę rowerową na zakończenie sezonu. Kilkuosobowa grupa rowerzystów przy pięknej słonecznej pogodzie, wyruszyła z rynku pszczyńskiego w 46 kilometrową trasą przez: Radostowice, Kobiór, Promnice, Tychy Paprocany, Studzienice, Piasek do Pszczyny. Przejeżdżając przez lasy pszczyńskie asfaltową drogą z Radostowic do Kobióra mijaliśmy jeden z dwóch usytuowanych w lasach powiatu pszczyńskiego rezerwatów przyrody „Babczyną Dolinę”. W Promnicach podziwialiśmy architekturę Zameczku Myśliwskiego. Objechaliśmy wokół zbiornika Paprocańskiego. W drodze powrotnej w Piasku mile spędziliśmy czas przy grillu.

Zdjęcia: Kol. Jacek Czober, Kol. L. Urbańczyk

23 października 2022