Sprawozdanie z XII Rowerowego Rajdu Skarbowców woj. Śląskiego 2016

3 września 2016

XII ROWEROWY RAJD SKARBOWCÓW

WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO 2016

W dniu 03.09.2016 (sobota) po raz XII odbył się Rajd Rowerowy Skarbowców Województwa Śląskiego. Organizatorami imprezy była Izba Skarbowa w Katowicach oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

Sobota przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Wszyscy uczestnicy spotkali się w Harcerskiej Stanicy Wodnej nad Jeziorem w Łące, skąd też wyruszyły wszystkie grupy. Całość przedsięwzięcia koordynowana była przez Przodowników Turystyki Kolarskiej KTK „Koło” przy Oddziale PTTK Ziemi Pszczyńskiej, którzy dbali o bezpieczeństwo naszych uczestników.

Uczestnicy rajdu mieli do wyboru dwie trasy:

I trasa – dla zaawansowanych

Harcerska Stanica Wodna nad Zbiornikiem Łąckim – Goczałkowice w tym zwiedzanie Ogrodów Kapiasa, Parku Zdrojowego, Zabytkowego Dworca oraz Zapory Goczałkowickiej – Łąka – Harcerska Stanica Wodna nad Zbiornikiem Łąckim

długość trasy ok. 34 km

II trasa – rekreacyjna

Harcerska Stanica Wodna nad Zbiornikiem Łąckim – Łąka – Poręba – Brzeźce – Czarne Doły – Wisła Wielka – Harcerska Stanica Wodna nad Zbiornikiem Łąckim

długość trasy ok. 19 km

3 września 2016