XVIII RAJD ROWEROWY “POZNAJEMY OKOLICE JEZIORA GOCZAŁKOWICKIEGO”

20 maja 2023

Z XVIII Rajdu Rowerowego “POZNAJEMY OKOLICE JEZIORA GOCZAŁKOWICKIEGO”

W dniu 20.05.2023 odbył się XVIII Rajd Rowerowy “Poznajemy Okolice Jeziora Goczałkowickiego”

Impreza została przygotowana przez Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej przy współudziale Klubu Turystyki Kolarskiej “Koło”

Całość koordynowana i prowadzona była przez przodowników turystyki kolarskiej zrzeszonych w Oddziale PTTK Ziemi Pszczyńskiej. Komandorem Rajdu był Kol. Stanisław Kozik.

Celem rajdu była rekreacyjna turystyka rowerowa i zapoznanie uczestników z obiektami hydrologicznymi zbiornika Goczałkowickiego, walorami turystycznymi oraz zagadnieniami ochrony przyrody.

Rowerzyści przebyli następujące trasy rowerowe:

Trasa I: Start z Pszczyńskiego rynku –Goczałkowice – Zabrzeg – Chybie – Frelichów – Strumień – Wisła Mała – Wisła Wielka Ośrodek Szkoleniowy Jachtklubu PTTK meta rajdu. Długość trasy 46 km.

Trasa II: Start z Pszczyńskiego rynku – Goczałkowice Zdrój- Zabrzeg- Goczałkowice zapora- Łąka – Wisła Wielka Ośrodek Szkoleniowy Jachtklubu PTTK meta rajdu. Długość trasy 30 km.

Przy pięknej słonecznej pogodzie uczestnicy dotarli na metę rajdu w Wiśle Wielkiej w Ośrodku Szkoleniowym Jacht Klubu Polskiego Towarzystwa Turystyczno– Krajoznawczego, gdzie dla uczestników przygotowany był gril, kawa, herbata.

Specjalne podziękowania dla przodowników turystyki kolarskiej PTTK z Klubu Turystyki Kolarskiej „Koło” oraz dla przewodników terenowych zrzeszonych przy naszym Oddziale: Jackowi Czober, Zbigniewowi Kloc, Marianowi Jędrysik, Henrykowi Machała, Stanisławowi Kozik, Ludwikowi Urbańczyk.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego XVIII Rajdu i zapraszamy do udziału w następnych imprezach turystycznych organizowanych przez nasz Oddział.

Z turystycznym pozdrowieniem:

Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Pszczyńskiej