Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Relacja z Pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę KT Kulejące Anioły 09 –10-11.08.2017

9 sierpnia 2017 - 11 sierpnia 2017

 

Relacja z Pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę KT Kulejące Anioły 09 –10-11.08.2017

W dniach 09-10-11.09.2017r., odbyła się Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy na Jasną Górę zorganizowana przez Koło PTTK „Kulejące Anioły”.

W pielgrzymce brali udział wychowankowie Świetlicy Terapeutycznej wraz z opiekunami. Grupa liczyła 9 osób.

Główną intencją naszej pielgrzymki było podziękowanie Matce Bożej za osoby, które wspierają budowę Domu Kulejących Aniołów, za każdy drobny gest i pomocną dłoń pozwalającą nam realizować marzenie.

W pierwszym dniu pielgrzymka rozpoczęła się Mszą św. w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Boskiej Częstochowskiej w Pszczynie oraz błogosławieństwem uczestników przez Proboszcza ks. Marka Brewko.

Następnie trasa przebiegała przez Jankowice – Studzienice – Lasy Kobiórskie – Tychy Paprocany, odpoczynek nad Jeziorem Paprocańskim – Tychy – Podlesie – Stare Panewniki – Kochłowice – Świętochłowice – Bytom – Piekary Śląskie (około 60km)

W Piekarach Śląskich należał nam się odpoczynek i nocleg w Domu Katechetycznym przy Paraf Matki Boskiej Piekarskiej.

Następnego dnia o godz. 6.30 uczestniczyliśmy we Mszy Św. W Bazylice Piekarskiej. Po śniadaniu ruszyliśmy na trasę: Kopiec Wyzwolenia w Piekarach – Kozłowa Góra – Świerklaniec Park zabytkowy oraz Pałac Kawalerów – odpoczynek nad Jeziorem Chechło – Nakło, kąpiel w jeziorze w upalny dzień – Miasteczko Śląskie – Piasek (odpoczynek, obiad) – Lubsza – Kamienica Śląska –Starcza (nocleg w ośrodku sportowym, ognisko około 40km).

W ostatnim dniu po śniadaniu trasa rowerowa przebiegała przez Hutki – Rększowice – Nieradę – Brzeziny Nowe – dzielnicę Częstochowy Stadom – Jasną Górę (19km). Na Jasnej Górze dołączyliśmy się do Pielgrzymki Pieszej i Rowerowej z Czechowic Dziedzic. Wzięliśmy udział we Mszy Św. na Błoniach Jasnej Góry.

Drogę powrotną do Pszczyny udaliśmy się pociągiem z przesiadką w Katowicach. Pielgrzymkę zakończyliśmy w Pszczynie o godz. 19.00

Dziękuję bardzo wychowankom, opiekunom Małgorzacie, Wojtkowi, Sławkowi oraz Mateuszowi za organizację pielgrzymki oraz miłą atmosferę, wytrwałość i żelazną kondycję .

Przodownik Turystyki Kolarskiej Krzysztof Wawrzyczek opiekun z ramienia Oddziału PTTK Ziemi Pszczyńskiej – do zobaczenia w przyszłym roku.

 

 

Zdjęcia Wojciech Miczek.

Szczegóły

Start:
9 sierpnia 2017
Koniec:
11 sierpnia 2017