Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Wycieczka krajoznawcza Przemyśl – Lwów

Wrzesień 7 - Wrzesień 9


Koło Przewodników przy Oddziale PTTK Ziemi Pszczyńskiej

zaprasza na wycieczkę krajoznawczą:

PRZEMYŚL- LWÓW- KRASICZYN – SANOK- BÓBRKA-KROSNO

-REZERWAT PRZĄDKI – TARNÓW

 

07-08-09.09.2018r.

Zbiórka: 545 Wyjazd godz. 600 Hotel PTTK przy ul. Bogedaina 16

PROGRAM:

Dzień I

Przemyśl

Przyjazd do Przemyśla i spotkanie z przewodnikiem około 11:00. Zwiedzanie: Kopiec Tatarski – zniesienie z piękną panorama miasta, Zamek Królewski, archikatedra rzymskokatolicka, archikatedra greckokatolicka, rynek z figurą Szwejka, dworzec kolejowy, Fort Salis Soglio – jeden z fortów Twierdzy Przemyśl. W trakcie zwiedzania przerwa na lody, kawę. Zakończenie około 17:00.  Przejazd do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

Dzień II

Lwów

Wyjazd z Przemyśla o godz. 05:00. (suchy prowiant zamiast śniadania). Przyjazd do Lwowa ok. godziny 9.30. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem, zwiedzanie: Katedra Greckokatolicka św. Jura, Wysoki Zamek – panorama Lwowa, Cmentarz Łyczakowski: m.in. mogiły Marii Konopnickiej, G. Zapolskiej, Ordona, A. Grottgera, S. Goszczyńskiego oraz Cmentarz Orląt Lwowskich. Czas wolny w centrum miasta, obiad. Dalsze zwiedzanie: Opera (fasada), pomnik A. Mickiewicza, Stare Miastokamieniczki w Rynku – perły architektury renesansowej i barokowej, apteka – muzeum,  Katedry: Łacińska (kaplica Kampianów, kaplica Boimów), Ormiańska. Wyjazd ze Lwowa ok. 16.30. Powrót do Przemyśla na nocleg.

Dzień III

Krasiczyn, Sanok, Bóbrka, Krosno, Tarnów

Śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd z Przemyśla o godz. 8:00. Przejazd do Krasiczyna, zamek, park. Przejazd do Sanoka, Rynek, Zamek Królewski, Przejazd do Skansenu w Bóbrce zwiedzanie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa. Przejazd przez Krosno do Rezerwatu Prządki, przejście ścieżki Prządki – Strzelnica. Przejazd do Tarnowa zwiedzanie Parku Strzeleckiego, Mauzoleum Józefa Bema, Starówka, Ratusz, Katedra Tarnowska. Czas wolny na posiłek, wyjazd w drogę powrotną.

Koszt:

445,00 zł (członkowie PTTK z opłacona składką za rok 2018)

455,00 zł (pozostali uczestnicy)

Możliwość wpłat ratalnych: przy zapisie – zaliczka 150,00 zł, do 30.06.2018 II rata 150 zł

do 15.08.2018 III rata – pozostała suma.

Wymagany paszport ważny co najmniej 6 miesięcy!

Cena obejmuje: przejazd autobusem, ubezpieczenie NNW,KL, 2 noclegi w pokojach 2 -3 os. z łazienkami, 1 obiad we Lwowie, 2 obiadokolacje, 2 śniadania, opieka pilota, przewodnik po Przemyślu, Lwowie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Zapisując się na wycieczkę uczestnik oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w imprezie oraz, że zapoznał się z programem imprezy, warunkami uczestnictwa i akceptuje je własnoręcznym podpisem. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany trasy bądź odwołania wycieczki. Zapisanie się na wycieczkę jest jednoznaczne z wpłaceniem bezzwrotnej zaliczki 150 zł ( do trzech dni od zapisu telefonicznego). Pozostałe kwoty należy wpłacić wg wyżej ustalonych terminów . W przypadku rezygnacji po 15.08.2018 wpłaty nie będą zwracane.

Zapisy w biurze Oddziału PTTK Ziemi Pszczyńskiej . Pszczyna, Rynek 15, tel.032 449-11-23

Szczegóły

Start:
Wrzesień 7
Koniec:
Wrzesień 9