Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Wysokie Tatry Słowackie – Mała Wysoka 2428 m n.p.m. 5.08.2017

Sierpień 5

Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej

zaprasza na wycieczkę górską:

Wysokie Tatry Słowackie

Mała Wysoka

(2428 m n.p.m.)

5 sierpnia 2017 (sobota)

WYJAZD:

4:45 Pszczyna Hotel PTTK ul Bogedaina 16

TRASA:

Szlak z klasycznego repertuaru dróg tatrzańskich, część słynnej w XIX trasy przez Tatry do „ Szmeksu”. Wiedzie przez całą długość wysokogórskiej części doliny Wielickiej, jest dobrze poprowadzona i wzorowo utrzymana. Perci istniały tu od dawna. Po drodze Schronisko Wielickie (Śląski Dom- właściwie hotel) położony na wysokości 1667 m n. p. m. Mała Wysoka cieszy się od lat sławą jednego z najwdzięczniejszych punktów panoramicznych Tatr Wysokich. Z Polskiego Grzebienia wiedzie na nią nienużąca i do niedawna jeszcze utrzymana w naturalnym stanie ścieżka, szlak wiedzie najpierw po skałach, a później brzegiem przepaścistej krawędzi (4 metrowy łańcuch) wspinaczka jest urozmaicona, a trudności niewielkie. Jest to wycieczka dla wprawnych i doświadczonych turystów.

Dojazd do miejscowości Tatranska Polianka u podnóża Słowackich Tatr Wysokich. Przejście szlakiem Doliną Wielicką do schroniska Śląski Dom (1670 m npm) – 1 h 45 min. Odpoczynek w schronisku.

Następnie przejście ze schroniska malowniczą trasą u stóp Gierlacha – króla Tatr – na przełęcz Polski Grzebień (2200 m npm) – 2 h. Z przełęczy szlakiem graniowym na szczyt – 1 h. Ze szczytu wspaniała panorama Tatr i innych pasm górskich. Szlak częściowo ubezpieczony łańcuchami, dla osób o dobrej kondycji. Możliwość pozostania w schronisku lub na przełęczy. Powrót tą samą drogą – ok. 4 h ze szczytu do autobusu.

Całość trasy – marszu z odpoczynkami ok. 9-10 h.

Długość trasy: 17,5 km

Przewyższenia: 1330 m

KOSZT:

75,00- zł (członkowie PTTK z opłacona składką za rok 2017)

80,00- zł (pozostali uczestnicy)

Cena obejmuje: przejazd autokarem, opiekę licencjonowanego przewodnika tatrzańskiego oraz pilota na trasie wycieczki, ubezpieczenie KL, NNW.

Uczestnik musi zabrać ze sobą ważny dowód osobisty lub paszport.

Zapisując się na wycieczkę uczestnik oświadcza, że jego stan zdrowia pozwala na uczestnictwo w imprezie oraz, że zapoznał się z programem imprezy, warunkami uczestnictwa i akceptuje je własnoręcznym podpisem. Udział w wycieczce biorą wyłącznie osoby pełnoletnie. Niepełnoletnie pod opieką osób dorosłych. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany trasy bądź odwołania wycieczki. Zapisanie się na wycieczkę jest jednoznaczne z wniesieniem opłaty ( do trzech dni od zapisu telefonicznego).

Wycieczka odbędzie się gdy grupa zgłoszonych uczestników będzie liczyła minimum 40 osób.

Zapisy do 03.08.2017 lub do wyczerpania miejsc

Informacji udziela biuro Oddziału PTTK Ziemi Pszczyńskiej Pszczyna, Rynek 15, tel.032 449-11-23

Jacek Czober tel. 692 005 673

Szczegóły

Data:
Sierpień 5