Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Relacja z VII Rowerowej Pielgrzymki ,,Kulejących Aniołów” na Jasną Górę

27 czerwca 2018 - 29 czerwca 2018


Relacja z VII Rowerowej Pielgrzymki ,,Kulejących Aniołów”

na Jasną Górę – 27-29.06.2018r.

Celem nadrzędnym pielgrzymki było podziękowanie Matce Bożej za wybudowanie wymarzonego Domu Kulejących Aniołów w Piasku, szkoły dla dzieci tj. Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy i ośrodka terapeutycznego dla dorosłych – Świetlicę Terapeutyczną. Podziękowanie dla wszystkich dzięki którym to wielkie dzieło serca mogło powstać: za sponsorów i darczyńców, kierownictwo ośrodka i zarząd, terapeutów i opiekunów.

Podczas pielgrzymki modlili się także o nowe powołania kapłańskie w parafii w Piasku.

Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą Św. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piasku.

Następnie po spakowaniu i odprawie z serdecznym pozdrowieniem od naszych przełożonych i przyjaciół wyruszyliśmy w drogę do Ogrodzieńca Podzamcze.

Przed wyruszeniem w pierwszą część trasy odbył się piknik z pożywnym posiłkiem.

Droga w tym dniu liczyła 35km i przebiegała Szlakiem Orlich Gniazd. Podczas trasy uczestnicy pielgrzymki zobaczyć mogli Górę Birów, wapienne skały ,,Okiennik Wielki”, Zamek Bobolice i położony nieopodal Zamek Mirów, oba wybudowane w XIV w.

Trasa była wyjątkowo wymagająca dla rowerzystów. Musieli oni pokonać liczne wzniesienia jadąc po piaszczysto-gliniastym podłożu.

Nocleg w tym dniu odbył się w miejscowości Niegowa w salkach przy Parafii Św. Mikołaja.

Drugi dzień przywitał pielgrzymów intensywnymi opadami deszczu tak, że rozpoczęcie podróży opóźniało się z godziny na godzinę. Rano uczestnicy wyprawy udali się na mszę św., a następnie cierpliwie czekali na poprawę pogody. Około godz. 13.00 opady deszczu ustąpiły i uczestnicy wyruszyli w dalszą trasę. Niestety z powodu złych warunków jazdy rozmokniętymi szlakami, trasa pokonywana była drogami lokalnymi.

Pierwszy przystanek odbył się w Sanktuarium Matki Boskiej Leśniowskiej, która jest patronką rodzin. W tym miejscu pielgrzymi odmówili modlitwę różańcową, pomodlili się za swoje rodziny i rodziny z naszego Stowarzyszenia.

Dalsza droga przebiegała przez Żarki, Biskupice aż do Olsztyna gdzie pielgrzymi zatrzymali się na drugi nocleg w atrakcyjnym miejscu w centrum Olsztyna. Zostali gościnnie i honorowo przywitani przez siostry Honoratki. Wieczorem zorganizowana została kolacja w formie grilla. Część uczestników udała się na zwiedzanie jaskiń oraz Zamku Olsztyn z XIII w. Późnym wieczorem w kaplicy klasztornej wszyscy uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim. Na zakończenie dnia w ogrodzie nasz duszpasterz – ksiądz Grzegorz poprowadził uroczystą i pełną zadumy drogę krzyżową.

Ostatniego dnia wczesnym rankiem wyruszyliśmy w drogę do Częstochowy. Do celu pielgrzymki dotarliśmy około godz. 12.00.

Jednym z ważniejszych wydarzeń w tym dniu był wywiad udzielony dla Radia Jasna Góra, rozmowa o budowie naszego Domu Kulejących Aniołów i naszej pielgrzymce.

Następnie pielgrzymi udali się pod cudowny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, której powierzyli wszystkie troski i intencje, z którymi przybyli na Jasną Górę.

Dziękujemy naszemu księdzu Grzegorzowi za opiekę duszpasterską, odprawiane codziennie msze św., liczne wspólne modlitwy i dobroć serca.

Dziękujemy przewodnikowi rowerowemu – panu Krzysztofowi za sprawne i bezpieczne poprowadzenie naszej grupy oraz profesjonalizm.

Dziękujemy pani Danusi, Małgosi, panu Grzegorzowi za opiekę i zorganizowanie czasu dla naszych wychowanków.

Dziękujemy naszym terapeutom pani Monice, panu Markowi, Sławkowi, Wojtkowi, za przygotowanie pielgrzymki, organizacje oraz opiekę.

Wojciech Miczek

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z wycieczki:)

Zdjęcia: Kol. W. Miczek

Szczegóły

Początek:
27 czerwca 2018
Koniec:
29 czerwca 2018